Kui sul on tundlik nahk, siis sa ei taha väga tihti naha koorimisega tegeleda, sest tundub nagu see justkui ärritaks nahka veelgi. Vale. Tegelikult on koorimisest kasu igale nahatüübile.
Kosmeetikute kooli konspekt ütleb, et kosmeetilise koorimise all mõeldakse surnud naharakkude eemaldamist. Selleks on kaks võimalust: keemiline või mehhaaniline. Keemilised ained on tavaliselt keratolüütilised, ehk siis “sulatavad” keratiini. Sellised ained võivad olla salitsüül- või glükoolhape, erilised ensüümid jne. Mehhaanilised ained on tavaliselt ainete jahvatatud osakesed, mille ülesandeks on nahalt surnud rakkude eemaldamine hõõrumise teel. Nendeks on näiteks aprikoosiseemned, mandlid, kohvipuru, suhkur, meresool. Õrnale nahale mehhaaniline koorimine ei sobi, samuti ei sobi see kuperoosaga nahale, sest võib muuta naha olukorra hullemaks. Pikemalt on koormise tähtsusest kirjutatud SIIN, SIIN ja SIIN. Meeste teemal saab rohkem lugeda SIIN.
Minu isiklik kogemus. Täna räägin koorimisest.
Minult on küsitud, et mida ma oma nahaga teen, et ma justkui ei vanane. Ma olen tegelikult ise ka oma nahaga rahul ja ei kurda, sest olen lõpuks leidnud üles õiged tooted ja viisid, ma tean, mis mu nahale sobib. Üks saladus on see, et ma ei eksperimenteeri oma näonahaga.
Ma võin ju nalja teha, et hea ja värske välimuse jaoks pole vaja muud teha, kui omada häid geene ja minna varakult magama (iluuni!), süüa õigesti ning elada stressivaba elu. See kõik on tähtis ning nii ma elangi, kuid tegelikult ma ka koorin ja kreemitan. Isiklik kogemus ütleb, et naha eest hoolitsemisest on kasu, sest kui juba on halvasti, siis on hilja alustada. No ja õnnelik olemine, endast ja elust rõõmu tundmine ning regulaarne trenn aitavad samuti. Hea ja toimiv suhe võiks ka olla.
Nahast. Ma puhastan igal õhtul oma näo ära, selleks niisutan vatipadja mitsellaarveega ja eemaldan kõigepealt silmameigi ning seejärel ülejäänu. Koorimise võtan ette kord nädala või kahe jooksul. Varun selleks aega, sest maskitamine peab mõnus olema. Üleüldse on nii, et ükskõik, mida sa teed, tee seda mõnuga, sest siis on sellel parem tulemus ja naudid ka protsessi ennast. Olgu see töö või trenn või söögi tegemine või oma mehe kallistamine, vali omale sobiv tegevus ja kui teed, siis ole all-in.
See oli kunagi ilumessil, kui ma märkasin ühe kodumaise brändi esindaja väga ilusat näonahka. Ta kutsus mind oma boksi ja ma kuulasin tema juttu tolle brändi kohta, noogutasin ja ütlesin, et ei osta, kuid küsisin, et millega tema ise oma nahka koorib. Sest see oli ilus, puhas, väikeste pooridega ja klaar. Ta kohmetus ja vastas, et see on Decleor Phytopeel koorija. See polnud see bränd, mida ta messil promomas oli.
Kuna ma töötasin siis selles ettevõttes, mis oli tol hetkel veel Decleori ametlik maaletooja, siis ma uurisin ning proovisin järele. Järgmisel päeval peale maski tegemist küsisid töökaaslased, et mida ma teisiti sel hommikul tegin, et mu nahk on nii särav. Ma teadsin, et olin millelegi heale jälile saanud ja ostsin profipakendi 200 ml. Nüüd on nii, et olen selle suure pakendi ära kasutanud ja samasuguse juurde ostnud, ma kasutan seda kord nädalas või kord paari nädala jooksul, kuna mul on väga õhuke ja kuiv nahk ning ma ei taha seda palju kurnata. Vaatan, kui on vaja, siis teen. Tuhmus kaob ja kreemid imenduvad paremini, meik läheb ühtlasemalt peale.
Kuigi selle maski kasutamine on keeruline, tasub see endale selgeks teha, sest see on seda väärt. Ahjaa, see aitab ka nina peal olevaid komedoone ja tuhmi jumet kaotada.
Peale läheb Lumi kreem.